Projects


 

«Доступна європейська освіта» (діючий проект)

З 2011 року одним із основних напрямків роботи Асоціації є просвітницька діяльність у сфері вищої освіти. Асоціація надає консультативну підтримку на тему освіти за кордоном, а також допомогу в оформленні документів, реєстрації та вступі до вищих навчальних закладів Польщі, і забезпечує кураторську підтримку наших студентів протягом першого року навчання у польських вузах.

Кожного року декілька сотень людей отримують нашу консультативну допомогу, і понад сотні осіб виїжджають на навчання за кордон. (Детальніше про проект на сторінці Навчання за кордоном).

Повернутися до списку проектів

 

«Чим більше мов – тим ближче Європа» (діючий проект)

Перед українською молоддю відкриваються широкі перспективи навчання, подорожей, спілкування та культурного обміну. Але, все це можливо, лише за умови знання іноземних мов.

Асоціація євроклубів Вінниччини з 2012 року пропонує вивчення польської мови протягом навчального року та інтенсивний курс під час літніх канікул. А з 2016 року – вивчення англійської, німецької та французької мов. (Детальніше про проект на сторінці Вивчення мов).

Повернутися до списку проектів

 

«Формування майбутнього Європи» (діючий проект)

Рольова гра «Формування майбутнього Європи» протягом 2005-2010 років успішно проводилася на території України для різних категорій учасників (учнів, студентів, вчителів, державних службовців, активістів громадських організацій) та істотно сприяла розумінню умов, проблем і шансів розширення Європейського Союзу, формувала підвищений інтерес учасників гри до європейської інтеграції.

Методика рольової гри «Формування майбутнього Європи» розроблена групою «Молодь» німецького Центру прикладних політичних досліджень, м. Мюнхен. Програма в Україні з’явилася за сприяння Представництва Фонду Конрада Аденауера та Міжнародного Фонду Відродження.

Проте інформація, що була подана у ігрових профілях станом на 2005 рік, істотно застаріла, що викликало нарікання учасників і знижує освітній ефект. Учасники та координатори євроклубів, вчителі та адміністрація навчальних закладів багаторазово зверталися до керівництва Асоціації з проханням провести тренінги у них в закладі або спільні заходи для ряду шкіл, але застарілість інформації унеможливлювала використання гри у євроінтеграційній роботі.

Тренери програми «Формування майбутнього Європи», що є членами Асоціації, доопрацювали матеріали гри і внесли зміни в профілі ролей, оновивши їх станом на літо 2015 року. Починаючи з осені 2015 року, було відроджено проведення рольових ігор «Формування майбутнього Європи» на Вінниччині.

 

Повернутися до списку проектів

 

 

«Дні Європи на Вінниччині» (діючий проект)

Кожного року протягом другої-третьої декад травня АЄВ бере активну участь у відзначені Днів Європи на Вінниччині. Організовуються вікторини, конкурси малюнків, саморобок, літературних творів, виступи творчих колективів, експрес-школи іноземних мов тощо.

Одним із найбільш яскравих заходів, організованих Асоціацією євроклубів Вінниччини став візит послів Євросоюзу на святкування Днів Європи у Вінниці (травень 2012 р.) Була проведена публічна дискусія за участю представників дипломатичного корпусу Представництва ЄС в Україні на чолі з Послом, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейра.

 

Повернутися до списку проектів

 

«Здорове майбутнє» (липень-серпень 2015 р.)

«Асоціація євроклубів Вінниччини» (м. Вінниця) разом із партнером – громадською організацією «Соціальний центр МХП» (м. Ладижин) – реалізували проект «Здорове майбутнє», відповідно до п.3 Обласної програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням 10 сесії обласної Ради 6 скликання від 14 лютого 2012 року № 280, у рамках якої було здійснено фінансову підтримку на конкурсних засадах проектів і програм інститутів громадянського суспільства.

Проект «Здорове майбутнє» сприяв оздоровленню дітей із числа сімей вимушених переселенців на основі проведення комплексного медично-профілактичного обстеження в міській лікарні «Центр матері та дитини» (м. Вінниця), а також надати батькам (або особам, що їх заміняють) фахових консультацій щодо подальшого лікування дитини. У рамках проекту було проведено психологічний тренінг у м. Ладижин для дітей із сімей, що постраждали від військово-політичного конфлікту на півдні та сході України й змушені були покинути свої помешкання та оселитися на території Вінницької області. Під час проекту батьки отримали брошури з психологічними порадами, як підтримати дітей у кризових ситуаціях.

У рамках проекту було здійснено комплексне медичне обстеження для 20 дітей-переселенців, які проживають у Бершадському, Гайсинському та Тростянецькому районах Вінницькій області. Додатково

Повернутися до списку проектів

 

Презентація Лодзького технічного університету (Польща) (грудень 2013, грудень 2014 р.)

Лодзький технічний університет був заснований в 1945 році (3 факультети – механічний, електротехнічний та хімічний). З розвитком міста, появою нових фабрик, кількість факультетів з 3-х виросла до 9-ти. Сьогодні до складу університету входять 9 факультетів, 70 кафедр и 120 спеціальностей. В 1992 році був відкритий міжнародний інженерний факультет, на якому навчальні курси викладаються англійською та французькою мовою. В ЛТУ можна отримати освіту рівня бакалавра гуманітарних наук, бакалавра наук, магістра наук і кандидата наук. В університеті навчається близько 20 тисяч осіб.

З 2012 року АЄВ підтримує тісні партнерські відносини із Лодзькою політехнікою. В грудні 2013 року було організовано презентаційні заходи та ділові зустрічі делегації Лодзького технічного університету у складі Ришарда Грондзкого (декана факультету управління), Марека Секети (представника Ректора) та Катажини Міжтелі (керівника відділу міжнародних зв’язків), а в наступному 2014 році політехніку приїхала представляти Інна Ахтирська, що сама родом із Харкова і власним прикладом може показувати, як робити кар’єру і в Україні, і в Польщі.

Повернутися до списку проектів

 

Презентація Шльонського університету (Польща) (листопад 2011 р.)

Шльонський університет є одним з найбільших державних ВНЗ у Польщі. У нас діє 12 факультетів, де 40 тисяч студентів безкоштовно отримують бакалаврську та магістерську підготовку на 53-х напрямах і понад 160-ти спеціальностях.

В листопаді 2011 року Вінницю відвідала делегація на чолі із головою відділу рекрутації студентів Йоанною Лясковською. Було проведено ряд зустрічей із батьками, учнями старших класів та організована прес-конференція для вінницьких журналістів.

Повернутися до списку проектів